השלמת השכלה לצעירים בסיכון

מערך אזורי לקידום השתלבות של צעירים במצבי סיכון בהשכלה על-תיכונית – השלמת השכלה ומסלול מקצועי, טכנולוגי או אקדמי – עד לתעסוקה משמעותית ומקדמת מוביליות

 

כחלק מפעילותה של קרן רש"י לבנות רצף מענים שיאפשרו לצעירים וצעירות לממש את הפוטנציאל האישי והתעסוקתי שלהם, מיזם ההשכלה מתמקד ביצירת הזדמנויות עבורם לרכישת השכלה מכוונת תעסוקה משמעותית ומקדמת מוביליות בהתאם לרצונם ולצרכיהם. המיזם מיועד בעיקר לצעירים מרקע מוחלש שלא סיימו 12 שנות לימוד או לא השיגו תעודת בגרות, ומטרתו לפתח מודל של מערך אזורי להכוונה וליווי של הצעירים לקראת השלמת השכלה ולימודי תעודה מקצועית/טכנולוגית או תואר ראשון.

בשלב הראשון של המיזם נעשה מיפוי מקיף של הצרכים והמענים הקיימים בשלושה מוקדים עיקריים: טרום השכלה, בזמן השכלה וליווי לתעסוקה, כבסיס לבניית מעטפת הפעולה ברמה הארצית והאזורית.
תכנית הפיילוט פועלת בשני אזורים וכוללת:
* פלטפורמה דיגיטלית המאגדת את כלל המידע ברמה הארצית והאזורית
* הכשרות וליווי לאנשי מקצוע
* הרחבת מענים מותאמים לצעירים במצבי סיכון – הכוון, ליווי, סדנאות אבחונים ועוד.
* מחקר מלווה

למיזם ההשכלה שותפים משרד הרווחה והשירותים החברתיים ואשלים-ג'וינט, לצד משרדי ממשלה נוספים ומפעל הפיס, והוא מהווה חלק מתכנית יתד – התכנית הלאומית לצעירים בסיכון. המיזם יימשך שלוש שנים שבסופן ישולב באופן מלא במערך השירותים של יתד.

שותפים

שותפים

ממשלה | פילנתרופיה

אולי יעניין אותך גם

מלגות קציר

מסלולי מלגות המעניקים תמיכה מקיפה במהלך הלימודים לתואר אקדמי ומאפשרים לאוכלוסיות מוחלשות להתגבר על חסמים כלכליים, לימודיים וחברתיים הנראים בלתי עבירים בדרך להשכלה גבוהה.

PreTech

מיזם שמטרתו להביא לגיוון והרחבת כוח האדם בתעשיית ההייטק, דרך צמצום הפער המובנה בנקודת הפתיחה של מי שאינם רואים את עצמם כבעלי פוטנציאל להיות חלק ממנה ואינם נתפשים ככאלה על ידי גופי הכשרה ומעסיקים.

מרכז יסודות

מיזם הפועל לקידום גיוון ההון האנושי בשירות הציבורי ולחיזוק האמון במערכות הציבוריות דרך הכשרה וליווי לצעירים ולצעירות להשתלבות במערכות אלה, לצד הדרכות במסגרות חינוכיות לנוער ולצעירים.