רשת דרכא

רשת בתי ספר שהוקמה בשנת 2011 ביוזמת קרן רש"י וכי"ח במטרה לאפשר שוויון הזדמנויות אמיתי בחינוך העל-יסודי לתלמידים בפריפריה וברשויות מוחלשות. היא מדורגת כיום בין רשתות החינוך המובילות בישראל וגייסה שותפים אסטרטגיים שיבטיחו את המשך פעילותה לשנים רבות קדימה.

אולי יעניין אותך גם

אודיסאה (מדעני וממציאי העתיד)

תכנית ייחודית המעניקה לתלמידים בעלי יכולות גבוהות במיוחד הזדמנות להתנסות בלימודים ובמחקר באקדמיה, בתעשיית ההיי-טק והביוטכנולוגיה, בשאיפה לסלול את דרכם למנהיגות המדעית-טכנולוגית העתידית של ישראל. לאחר שנבנתה והתבססה בקרן רש"י, התכנית אומצה על ידי קרן מיימונידס כחלק ממרכז מדעני העתיד לקידום מחוננים ומצטיינים.

מדערום

פרויקט נרחב שהחל כמיזם משותף לקרן רש”י ומשרד החינוך לקידום החינוך המדעי והטכנולוגי באזור הדרום באמצעות רצף תכניות לחשיפה, העשרה וטיפוח מצוינות במדעים בחינוך הפורמלי והבלתי-פורמלי, מגיל הגן עד לתיכון. לאחר כעשור עבר הפרויקט לאחריותו המלאה של המשרד, בכלל זה הרחבה של המודל לאזור הצפון.

מפעל ההזנה במוסדות חינוך

התכנית למתן ארוחת צהריים חמה ומזינה בבתי ספר יסודיים וגנים כמרכיב חיוני של יום חינוך ארוך יצאה לדרך בעקבות פיילוט שיזמה קרן רש"י עם המוסד לביטוח לאומי. עמותת תפנית בחינוך לקחה על עצמה את הפעלת התכנית בשנים הראשונות תוך הרחבתה להיקף של מאות אלפי ילדים, כאשר קיימותה כתכנית לאומית מובטחת בחוק "ארוחה יומית לתלמיד" (2005).