רשת רש״י

קרן רש"י היא ארגון ייחודי בנוף החברה האזרחית בישראל. לצד עשייתה הנרחבת כעמותה עצמאית, הקרן תומכת בפעילותם של שמונה עמותות וארגונים קשורים, שכל אחד מהם מתמחה בעולמות תוכן יחודיים משלו.
בדרך  זו, אנו מגדילים את האימפקט הכולל לטובת המשימה המרכזית – יצירת שוויון הזדמנויות וקידום מוביליות חברתית.

לוגו אופק שירות לאומי
אופק

באמצעות שילובם של צעירים בשירות לאומי-אזרחי בהתנדבות משמעותית שיש לה קשר לחייהם והשפעה על עתידם, עמותת אופק מעניקה להם הזדמנויות להתפתחות אישית ולהשתלבות מיטבית בחברה כבוגרים.

לוגו בית יציב - חינוך, תרבות, אירוח
בית יציב

ילדים ובני נוער, מגיל הגן ועד לתיכון, חווים את עולם המדע והטכנולוגיה דרך תכניות ההעשרה החינוכיות שמפעיל בית יציב במטרה לטפח את דור העתיד שיוביל את המחקר המדעי והחדשנות הטכנולוגית בישראל.

לוגו גבהים - connecting talents
גבהים

עמותת גבהים מעודדת עלייה ומסייעת לעולים בעלי השכלה גבוהה להשתלב בתעסוקה איכותית בישראל דרך מתן כלים, הכוונה ורשתות תמיכה מקצועיות, כדי לסלול את הדרך לקליטתם המוצלחת בחברה ובכלכלה הישראליות.

יחדיו

בעבודתה עם ילדים ובני נוער בסיכון, אנשים בעלי צרכים מיוחדים ואוכלוסיות מוחלשות נוספות בבאר שבע ובנגב כולו, עמותת יחדיו מפתחת ומפעילה מגוון רחב של שירותים חברתיים ומסגרות תומכות בקהילה.

לוגו יעדים לצפון מייסודה של קרן רש"י
יעדים לצפון

השירותים החברתיים של עמותת יעדים לצפון נותנים מענה רגיש תרבותית לצרכיהן של מגוון האוכלוסיות החיות באזור הצפון, בכלל זה ילדים בגיל הרך והוריהם, משפחות החיות בעוני ואנשים עם לקויות ראייה.

המרכז לחינוך סייבר

המשימה שהציב לעצמו המרכז לחינוך סייבר היא טיפוח מצוינות והנגשת ידע מקצועי ומיומנויות בתחומי הסייבר והמחשבים לנערים ונערות בפריפריה ולאוכלוסיות מודרות, כמנוף לצמצום פערים חברתיים.

לוגו מרכז מעשה
מרכז מעשה

תכניות התנדבות משמשות את עמותת מעשה ככלי אפקטיבי לקידום שוויון הזדמנויות ולבניית חברה אזרחית, כשהיא מלווה מדי שנה אלפי צעירים וצעירות יוצאי הפריפריה במסע של התפתחות אישית והעצמה חברתית.

לוגו תפנית בחינוך
תפנית בחינוך

מאות אלפי ילדים בגנים ובבתי הספר זוכים לסביבה חינוכית מיטיבה בתכניות אותן מפעילה עמותת תפנית בחינוך. תכניות אלה מעניקות העשרה, תגבור לימודי וטיפול פרטני בלקויות למידה ומחזקות את מערכת החינוך הציבורית.