הנהגה

פרנסואה לוואן
פרנסואה לוואן
נשיא
פרנסואה לוואן
נשיא

כנשיא קרן רש"י, פרנסואה לוואן עומד בראש הוועדה המייעצת של הקרן בחו"ל ומבקר בארץ לעיתים תכופות כדי לעקוב מקרוב אחר הפעילות. בנוסף, הוא ממשיך את המסורת המשפחתית של מעורבות בפעילות ציבורית ומשמש כחבר בהנהלת אליאנס העולמי וכן בוועד המנהל של בי"ס אליאנס גירסא בז'נבה. לפני שפרש מעולם העסקים כדי להתמקד בתחום החברתי, פרנסואה התמחה בשוק ההון ובתחום הבנקאות הפרטית, במתן שירותי ניהול נכסים והון אישי.

שאול שני
יו"ר
שאול שני
יו"ר

שאול שני הוא בעל תרומה גדולה לחיזוק הכלכלה והחברה בישראל זה למעלה מארבעה עשורים. כיזם ואיש עסקים, שני שותף מרכזי להקמתן של חברות היי-טק וחברות השקעה בינלאומיות מצליחות בישראל ובעולם, והוא מהווה דמות מובילה בקהילה העסקית והפילנתרופית.

הוברט לוואן
הוברט לוואן
נשיא כבוד
הוברט לוואן
נשיא כבוד

הוברט לוואן, אחיינו של מייסד קרן רש"י גוסטב לוואן, עמד בראש הקרן כנשיאּ והוביל אותה במשך 35 שנה, מאז הקמתה בשנת 1984 ועד אוקטובר 2018. כיום הוא ממשיך להיות מעורב בפעילות הקרן ולתרום לה מניסיונו, ומשמש גם כסגן נשיא של אליאנס העולמי וחבר בהנהלת כי"ח ישראל. במהלך הקריירה המקצועית שלו כיהן הוברט כמנכ"ל של חברת השקעות צרפתית והיה חבר בוועד המנהל של חברת המים המינרליים פרייה (Perrier).

מיכל כהן
מנכ״לית
מיכל כהן
מנכ״לית

מיכל כהן, מנכ"לית קרן רש"י מספטמבר 2017. שימשה בעבר כמנכ"לית משרד החינוך במשך כארבע שנים לאחר שמילאה שורת תפקידים בשירות הציבורי-חינוכי, ביניהם סמנכ"לית בכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי, סמנכ"לית בכירה ומנהלת מנהל משאבי אנוש ועוד. במהלך הקריירה הציבורית שלה הובילה מיכל מהלכים רחבי היקף, רפורמות מבניות ופדגוגיות משמעותיות, הסכמי שכר ויוזמות חדשניות ביניהם: רפורמת "למידה משמעותית" והטמעת רפורמות החינוך "עוז לתמורה" ו"אופק חדש", והובלת המהלך לצמצום פערים במערכת החינוך והנהגת תקצוב דיפרנציאלי.
בעלת תואר שני במשפטים של אוניברסיטת בר אילן, תואר שני בחינוך של האוניברסיטה העברית בירושלים ותעודת ייעוץ ארגוני למערכות חינוך מאוניברסיטת תל אביב.

חברי העמותה

הצוות המוביל

לירון עזריאל

לירון עזריאל

משנה למנכ"ל

יעל בלה אבני

סמנכ"לית תכניות

עמרי זגן

עמרי זגן

סמנכ"ל מחקר ופיתוח

טל שקד קרטלה

סמנכ"לית אסטרטגיה וקשרי חוץ

ארז רואימי

ארז רואימי

סמנכ"ל יזמות וחדשנות חברתית

נתנאל טויטו

נתנאל טויטו

סמנכ"ל תחום רשויות

שיר גור

מנהלת תחום מדיניות

שרית מלר

מנהלת שיווק ותקשורת

טלי סופרין

טלי סופרין

מנהלת המחלקה המשפטית

דסי פרבשטיין

דסי פרבשטיין

מנהלת מחלקת כספים

אייל לר

אייל לר

מנהל מחלקת הבינוי

זהבה בן עמי

זהבה בן עמי

מנהלת משאבי אנוש

יניב זהבי

יניב זהבי

מנהל מחלקת תפעול ורכש

רותם עזר אליהו

רותם עזר אליהו

מנהלת תחום הגיל הרך