מדעקידס

עיצוב גן הילדים כסביבה חינוכית עשירה בחוויות ופעילויות, המטפחת את האוריינות המדעית-טכנולוגית של הילדים ומפתחת כישורים שבעזרתם יוכלו להרחיב בהמשך את הידע שרכשו.

שנות הילדות הראשונות הן התקופה בה באים לידי ביטוי הסקרנות, כושר ההמצאה והיצירתיות של הילדים, העוסקים באופן טבעי וספונטני בחקר העולם שמסביבם ותוך כדי התבוננות ומשחק רוכשים ידע רב. עיצוב גן הילדים כסביבה חינוכית עשירה בגירויים והתנסויות בתחומי המדע והטכנולוגיה יחזק את התשוקה שלהם לחקור ולגלות ויקנה להם כלים, הבנה וכישורי חשיבה עצמאית בעלי ערך רב להמשך חייהם.

תכנית "מדעקידס" נבנתה במיוחד כדי לתת לילדים בגיל הגן (3-6) את ההזדמנות להחשף לעולמות המדע והטכנולוגיה דרך פעילות אינטראקטיבית ולמידה חווייתית-יצירתית. התכנית מטפחת את האוריינות המדעית-טכנולוגית של הילדים, מעוררת בהם עניין ללמוד ומפתחת מיומנויות שבעזרתן יוכלו להמשיך ולהרחיב את הידע הראשוני שצברו כשיגיעו לבית הספר.

תכנית הפיילוט פועלת כיוזמה משותפת עם חברת לוקהיד מרטין ומקיפה גני ילדים בבאר שבע, קריית מלאכי ושכונת קריית יובל בירושלים. בתכנית הרגילה של הגן משולבים נושאים מתחומי הכימיה, הפיזיקה, הרובוטיקה והאסטרונומיה במתכונת של למידת חקר: התבוננות, העלאת שאלות, איסוף מידע, עיבודו והסקת מסקנות. בפנים הגן ובחצר יש תחנות ופינות תוכן מצוידות במחשבים, בערכות לגו ורובוטיקה ועוד, וצוות הגננות-מחנכות מקבל הכשרה ייעודית וליווי מתמשך לאורך השנה.

השאיפה שלנו היא לבסס את התכנית ולהראות את האפקטיביות שלה, כך שתשמש מודל לחינוך מדעי-טכנולוגי ופיתוח מיומנויות המאה ה-21 בגיל הרך, אותו יוכלו לאמץ גנים נוספים רבים בכל רחבי הארץ.

שותפים

שותפים

ממשלה | רשויות מקומיות | מגזר עסקי

עמותה מובילה

עמותה מובילה

בית יציב

אולי יעניין אותך גם

מרכזים לגיל הרך

תכניות יישוביות היוצרות רצף חינוכי-טיפולי של שירותים ופעילויות בקהילה לילדים, להורים ולאנשי מקצוע, לרוב במסגרת מרכז רב-תחומי לגיל הרך.

פארק קרסו למדע

התערוכות האינטראקטיביות במוזיאון המדע בבאר שבע מאפשרות לקהל המבקרים, ובמיוחד לתלמידי מערכת החינוך בדרום, לגלות בעצמם עקרונות מדעיים ואת הקשר שלהם לחיי היומיום.

STEM אקוסיסטם

מהלך ייחודי לפיתוח והטמעת אוריינות מדעית וטכנולוגית ומיומנויות המאה ה-21 כמנוף למוביליות חברתית  באמצעות בניית אקוסיסטם יישובי חברתי-חינוכי שיכין את הילדים לאתגרי העתיד.