תשתית לפתרונות חברתיים

כארגון מוביל בחברה האזרחית בישראל, קרן רש"י לקחה על עצמה לפעול לחיזוק המגזר השלישי באמצעות סיוע לעמותות ולמיזמים חברתיים. היוזמות שאנחנו מפתחים מאפשרות לנו למנף את הידע והיכולות של הקרן לטובת מתן שירותים ופתרונות התורמים לקידום שינוי חברתי.

TechSoup ישראל

הטכנולוגיה בשירות החברה האזרחית
טקסופ (TechSoup) הוא מיזם חברתי המחבר בין ספקי תוכנה מובילים לעמותות וארגונים ללא מטרות רווח, במטרה לאפשר להם למקסם את השפעתם באמצעות כלים טכנולוגיים. במסגרת שיתוף פעולה עם רשת TechSoup העולמית, קרן רש"י מנהלת את פעילות טקסופ בישראל ומסייעת לעמותות בהנגשת טכנולוגיה ושירותים נלווים, הניתנים בהנחה משמעותית או בתשלום סמלי.
למידע נוסף: אתר המיזם >>

IT חברתי

במהלך היישום של מיזמי הקרן, במיוחד אלה העוסקים בפיתוח שירותים חברתיים, אנחנו מזהים לא פעם צורך במערכת התומכת בתהליכי ניהול וקבלת החלטות מבוססת נתונים. מחלקת מערכות המידע של הקרן צברה ניסיון רב בתכנון מערכות IT ייעודיות, כולל פתרונות בינה עסקית (BI) לניתוח הנתונים והפקת תובנות בזמן אמת. מערכות אלה מוטמעות במיזם והופכות להיות תשתית חברתית המשרתת את המנהלים, הצוותים המקצועיים ומקבלי השירות לאורך זמן.
קראו עוד >>

"חברה טובה" - בנייה חברתית

מחלקת הבינוי של קרן רש"י מתמחה בייזום, פיתוח וליווי ההקמה של מבנים המשמשים כתשתית פיזית למתן שירותים חברתיים ולהפעלת תכניות חינוך ורווחה בפריפריה. בנוסף לפרויקטים בהם הקרן שותפה, המחלקה מסייעת לגופים חברתיים וציבוריים שאין להם את המשאבים המקצועיים לנהל פרויקטי בנייה בכוחות עצמם. "חברה טובה" היא הפלטפורמה באמצעותה אנחנו נותנים שירותים בתחום הבנייה החברתית לעמותות, רשויות מקומיות ועוד, בכלל זה הכנת פרוגרמה, ליווי התכנון והביצוע, ייעוץ משפטי, בקרה תקציבית וקשר עם בעלי עניין – תורמים, גורמי רגולציה, רשויות וכן הלאה.
קראו עוד >>