דרך האתגר

סיוע לימודי המשולב עם פעילות חברתית וספורט ימי ואתגרי תורמים לחיזוק תחושת המסוגלות העצמית של בני נוער כדי למנוע את נשירתם מבית הספר.

מרכזי "דרך האתגר" ו"דרך הגלים" הוקמו כדי לסייע לנערים הנמצאים בסיכון לנשירה עקב מצוקות משפחתיות או חברתיות, קשיי למידה והתמדה, ועוד. המרכזים משלבים סיוע לימודי עם פעילות חברתית וספורט ימי ואתגרי, במטרה להחזיר לבני הנוער את תחושת המסוגלות העצמית ואת האמונה ביכולתם להשתלב בהצלחה במסגרות נורמטיביות.

המרכזים פועלים 4-5 ימים בשבוע בשעות אחר הצהריים ומעניקים חום ותמיכה מותאמת אישית, לצד דגש על סדר יום מובנה וברור, השתתפות מלאה בפעילות ושמירה על כללי התנהגות מחייבים. מרכזי דרך האתגר מהווים מסגרת משלימה, הפועלת לפתח ולשפר את יכולות הנער לצד הגורמים העיקרים בחייו – המשפחה ובית הספר – שמעורבותם תורמת באופן משמעותי לחיזוקו ולהצלחתו. דיאלוג שוטף עם ההורים, ביקורי בית, ושיתוף פעולה הדוק עם הצוות המקצועי בביה”ס, מהווים כולם חלק מהותי מן התפיסה המנחה את המרכזים ומיושמת בפעילותם.

לאחר 13 שנות פעילות לנערים, נפתח בשנת 2020 מרכז ראשון של דרך הגלים לנערות. כמו הבנים, גם הן מקבלות תגבור לימודי ממתנדבות ומשתתפות בפעילות ספורטיבית מגוונת – קרב מגע, קיר טיפוס, גלישה ועוד, בנוסף לפעילות חברתית, הרצאות וטיולים.

תוצאות מצופות

תוצאות מצופות

תוצאות מצופות: צמצום פערים לימודיים ומניעת נשירה, חיזוק כישורים אישיים ובין-אישיים

במחקר הערכה דיווחו 73%-87% מהמשתתפים על עלייה בביטחון העצמי, השקעה רבה יותר בלימודים ואמונה ביכולתם להשיג תעודת בגרות, וכן רצון להתגייס.

שותפים

שותפים

רשויות מקומיות

עמותה מובילה

עמותה מובילה

עמותת תפנית בחינוך

אולי יעניין אותך גם

בתים חמים לנערות

מסגרת המסייעת לנערות לצאת ממעגל המצוקה והסיכון כשהן לוקחות חלק פעיל בתהליך השינוי וביצירת הזדמנויות לקידומן האישי והחברתי ולמיצוי יכולותיהן וכישוריהן.

עוגן קהילתי

כפר נוער ייחודי בו פועלות מספר מסגרות משלימות היוצרות רצף טיפולי-חינוכי עבור בני נוער במצבי סיכון שונים מבלי לנתק אותם מן המשפחה והסביבה המוכרת.