מגדל אור

פיתוח ומתן שירותים התומכים בהשתלבותם המלאה של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון בקהילה על ידי הכשרה והקניית מיומנויות לתפקוד עצמאי בבית ומחוץ לו, בעבודה ובשעות הפנאי.

 

מגדל אור הינו מהגופים המובילים בישראל בפיתוח ומתן שירותים התומכים בהשתלבותם המלאה של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון בקהילה. המרכז פועל בפריסה ארצית ומתמקד בשיפור התפקוד העצמאי בחיי היומיום ובמתן כלים לקידום תעסוקתי של מקבלי השירותים, לצד תמיכה חברתית ורגשית.

השירות המרכזי של מגדל אור בתחום כישורי החיים הוא ההדרכה השיקומית – אימון לעצמאות תפקודית הניתן לאנשים בכל גיל ובכל מקום בו הם זקוקים להדרכה: בבית ובסביבתו, במקום העבודה או במסגרות לימודיות, כך שיוכלו לתפקד בצורה מיטבית למרות לקות הראייה. תחומי ההדרכה כוללים ניידות והתמצאות, טיפול עצמי, תחזוקת הבית, תקשורת, פעילות פנאי ועוד, וכן הדרכה ייעודית לילדים בגיל הרך ומשפחותיהם. גם המעונות בקמפוס הראשי של מגדל אור ודירות המכינה בקהילה הם חלק מן ההדרכה לחיים עצמאיים בקהילה.

הצוות הרב-מקצועי של מגדל אור מתמחה באבחון ובבניית תכנית הכשרה מותאמת אישית להקניית הכלים הנחוצים לאדם עם עיוורון או לקות ראייה לקראת הכשרה מקצועית, לימודים אקדמיים ועבודה. המרכז מציע לימודי עברית ברמות שונות, אנגלית, ברייל, והכשרות לשימוש במחשבים ובטכנולוגיה מסייעת לצורך לימודים, עבודה ותפקוד יומיומי.

שירותי מגדל אור כוללים גם את המכון לראייה ירודה, מוקד תמיכה טכנית, מוקד חדשנות, פעילויות חברתיות וספורטיביות, טיפול רגשי, הפצת ידע למעגלים הסובבים את האדם עם העיוורון או לקות הראייה, יחידת הנגשה דיגיטלית, מאגר השאלת ציוד ועוד.

תוצאות מצופות

תוצאות מצופות

שיעור ההצלחה בשילוב בוגרי ההכשרות של מגדל אור הוא כ-90%:
> 40% משתלבים בתעסוקה
> 50% בלימודים או במסגרת המשך

שותפים

שותפים

ממשלה | פילנתרופיה

עמותה מובילה

עמותה מובילה

עמותת יעדים לצפון

קישור לאתר התכנית

קישור לאתר התכנית

לאתר מגדל אור לחצו כאן

צור קשר

צור קשר

ליצירת קשר info@migdalor.org.il

אולי יעניין אותך גם

WORKIT

מיזם לאומי חדשני לפיתוח תהליכים מקדמי תעסוקה מיטבית תוך בניית קהילה אזורית המחברת בין מעסיקים, דורשי עבודה, ארגוני תעסוקה ורשויות מקומיות.

שילוב עולים בתעסוקה

מגוון שירותים המסייעים לעולים בעלי השכלה גבוהה וניסיון מקצועי להשתלב באופן מיטבי בשוק התעסוקה בישראל, ובכך תורמים לקליטתם המוצלחת בכל תחומי החיים.

קהילה מיטיבה

מהלך שיתופי רב-מגזרי לחיזוק קהילות מקומיות מהפריפריה החברתית-גיאוגרפית של ישראל, לטובת קידום המוביליות ושיפור איכות החיים של חבריהן מינקות עד זקנה.