מסגרות התנדבות לצעירים

איתור, מיון, הכשרה, השמה וליווי של צעירים מכל מגוון האוכלוסיות והתרבויות בחברה הישראלית בפעילות התנדבות משמעותית התורמת להתפתחותם האישית ולבניית חברה אזרחית משותפת.

הקשר ההדוק בין התנדבות לקידום שוויון הזדמנויות ומוביליות חברתית הוכח במחקרים רבים. ההשתתפות בתכניות התנדבות תורמת לצעירים על ידי העצמתם וחיזוק תחושת המסוגלות והאחריות שלהם – גורמים שנמצאו כבעלי השפעה מתמשכת על חייהם. השפעה זו ניכרת בפרט בקרב צעירים מרקע חברתי-כלכלי נמוך, שהכלים שהם רוכשים מגדילים את סיכוייהם להגיע להשכלה גבוהה ולתעסוקה מקדמת.

יכולות המנהיגות שההתנדבות מפתחת הופכת את הצעירים גם לסוכני שינוי בקהילה. וכאשר היא מפגישה בין צעירים מכל מגוון האוכלוסיות והתרבויות בחברה הישראלית, כמו בתכניות אותן מפעילות עמותות מעשה ואופק החברות ברשת רש"י, נוספת לכך תרומה לתחושת השייכות והסולידריות לטובת יצירת חברה אזרחית משותפת.

תכניות ההתנדבות שלנו כוללות מסגרות לבוגרי תיכון הדוחים את הגיוס לצבא, כמו שנת שירות ומכינות קדם-צבאיות (ביניהן מכינה ייחודית למנהיגות בדואית), בדגש על צעירים המגיעים מן הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית.  לצד זאת אנחנו מלווים צעירים שלא נקראו לשרת בצבא או קיבלו פטור ובוחרים להתנדב במסלול האזרחי במסגרת השירות הלאומי.

בכל מסגרות ההתנדבות זוכים הצעירים להכשרה והשמה בפעילות התנדבות משמעותית ורלוונטית לחייהם, ועוברים במהלך השנה תהליכי למידה, חיזוק כישורים אישיים ופיתוח מודעות חברתית שיאפשרו להם לבנות תמונת עתיד ולממש אותה עם צאתם לחיים הבוגרים.

שותפים

שותפים

ממשלה | רשויות מקומיות | פילנתרופיה | מגזר עסקי

עמותה מובילה

עמותה מובילה

עמותת אופק | עמותת מרכז מעשה

אולי יעניין אותך גם

מלגות קציר

מסלולי מלגות המעניקים תמיכה מקיפה במהלך הלימודים לתואר אקדמי ומאפשרים לאוכלוסיות מוחלשות להתגבר על חסמים כלכליים, לימודיים וחברתיים הנראים בלתי עבירים בדרך להשכלה גבוהה.

מרכז יסודות

מיזם הפועל לקידום גיוון ההון האנושי בשירות הציבורי ולחיזוק האמון במערכות הציבוריות דרך הכשרה וליווי לצעירים ולצעירות להשתלבות במערכות אלה, לצד הדרכות במסגרות חינוכיות לנוער ולצעירים.

מקושרים

יצירת רשת ארצית של תכניות הפועלות לחיזוק ותמיכה בצעירים במצבי סיכון לקראת חיים עצמאיים באמצעות ליווי של מנטורים מתנדבים, תוך פיתוח ידע בעבודה עם צעירים מרקעים שונים.