#לי_זה_משנה

מדרגים ודורשים שינוי חברתי

הגעתם לאתר קרן רש"י, הקרן החברתית הגדולה והמשפיעה בישראל, הפועלת לצמצום פערים חברתיים כדי להעניק לכולם הזדמנות שווה להצליח. הפרויקט המיוחד של קרן רש"י עם עמותת 121 ו-N12 מאפשר לכל אחת ואחד מכם להשפיע. הפעם – מציבים את הנושאים החברתיים בראש סדר העדיפויות!

לפני הבחירות, שיתפתם אותנו במצוקות ובסוגיות שמטרידות אתכם. מה הנושא שהכי בוער לכם שישתנה כאן, ואיך הממשלה הבאה צריכה לטפל בו. למעלה מ-80,000 איש דירגו והשפיעו. ביחד, נייצר מפת דרכים חברתית לקובעי המדיניות בישראל.

מה הכי בוער לכם שישתנה כאן?

הפרויקט המיוחד של N12, עמותת 121 וקרן רש״י נתן לכם, הציבור הרחב, אפשרות לשתף במצוקות ובסוגיות שמטרידות אתכם לאור המשבר החברתי והכלכלי, ערב הבחירות לכנסת ה-24.

למעלה מ-80,000 הישראלים, שהשתתפו בפרויקט שלנו עם N12 וקרן רש״י, יודעים מה הם רוצים. #לי_זה_משנה אמרתם בהצבעות, והבהרתם שעל אף כל ההבדלים בינינו, המאחד גדול מן המפריד.

מבין הנושאים החברתיים, הנושא החשוב ביותר מבחינתכם הוא החינוך – עבורו הצביעו 21% מהמשתתפים. כפי שציינו רבים מכם, זהו הבסיס לעתיד החברה הישראלית כולה. אחריו, הנושאים הבאים היו: פערים חברתיים (18%), תעסוקה (15%), בריאות (13%) ואלימות בחברה (12%).
22% מכם בחרו בקטגוריה "אחר", שבה עלו שלל נושאים נוספים, כמו איכות הסביבה, הכלכלה, דיור, ביטחון, דת ומדינה. כפי שרבים מכם ציינו, ברור שכל הנושאים משמעותיים וכל אחד מהם זכה לתמיכה של לפחות עשירית מכם.

מפת הדרכים החברתית ששרטטתם צריכה לשמש מצפן למקבלי ההחלטות החדשים בכנסת ובממשלה. באמצעות השיתופים וההצבעות שלכם, נגבש ונגיש לממשלה החדשה מפת דרכים חברתית של הסוגיות הדורשות את טיפולה, לפי סדרי עדיפויות.

יותר מ-80 אלף הצביעו וקבעו: זה מה שהממשלה הבאה חייבת לעשות

על מה אתם באמת מצביעים בבחירות? בעוד הפוליטיקאים מדברים פוליטיקה ופחות על הנושאים האמיתיים המעניינים את הציבור – בדקנו מהם הנושאים הבוערים ביותר שיש לעסוק בהם בממשלה הבאה.

קראו עוד

החלשים שוב שילמו את המחיר

הקורונה רק העצימה את הפערים החברתיים שהיו עמוקים מלכתחילה – תלמידים למשפחות מעוטות יכולת לא יכלו ללמוד, עובדים בעבודות מזדמנות נשלחו הביתה והחובות נערמו. בפרויקט הבחירות המיוחד שלנו, נושא הפערים החברתיים הגיע למקום השני מבין הנושאים שהממשלה הבאה צריכה לפתור.

קראו עוד

"החינוך הופקר": זה מה שאתם חושבים שהממשלה הבאה חייבת לעשות

לאחר שנה בה הילדים שלנו בילו בעיקר בבית ומול המסכים ופחות בבית הספר, נושא החינוך הגיע למקום גבוה מאוד בפרויקט הבחירות המיוחד שלנו. אתם הצבעתם על שורה של כשלים בנושא החינוך שמחייבים את תשומת לב הממשלה הבאה.

קראו עוד

"אני רק רוצה להרגיש בטוחה כשאני הולכת ברחוב"

נראה שבשנה האחרונה רמת האלימות בחברה הישראלית עלתה באופן מדאיג – אלימות נגד נשים, בחברה הערבית, ובשיח הציבורי. מה הגולשים שהצביעו בפרויקט הבחירות המיוחד של N12, עמותת 121 וקרן רש"י חושבים שצריך לעשות?

קראו עוד

העיקר הבריאות

בשנה האחרונה הבריאות תופסת מקום מרכזי בתודעת הציבור, אבל האתגרים בתחום לא החלו רק עם פרוץ משבר הקורונה. עשירית ממצביעי פרויקט "#לי_זה_משנה" חושבים שזהו הנושא החשוב ביותר שהממשלה הבאה צריכה לטפל בו. מה הם מצפים שהממשלה תעשה?

קראו עוד

"המשבר לא ייעלם ביוני. מה יקרה למי שלא ימצא עד אז עבודה?"

אלפי גולשים שהצביעו בפרויקט "מפת הדרכים החברתית" בחרו בתעסוקה כאחד הנושאים החשובים ביותר לטיפול הממשלה הבאה. לנוכח משבר הקורונה, יש צורך דחוף בהסבות והכשרות מקצועיות ובפתרונות לחל"ת ולתושבי הפריפריה.

קראו עוד