#לי_זה_משנה

מדרגים ודורשים שינוי חברתי

הפרויקט המיוחד של קרן רש"י עם עמותת 121 ו-N12 נועד לאפשר לכל אחת ואחד מכם להשפיע, ולהציב את הנושאים החברתיים בראש סדר העדיפויות הלאומי.

לפני הבחירות האחרונות, שיתפתם אותנו במצוקות ובסוגיות שמטרידות אתכם. מה הנושא שהכי בוער לכם שישתנה, ואיך הממשלה צריכה לטפל בו. למעלה מ-80,000 איש דירגו והשפיעו. ביחד, יצרנו מפת דרכים חברתית לקובעי המדיניות בישראל.

מה הכי בוער לכם שישתנה כאן?

הפרויקט המיוחד של N12, עמותת 121 וקרן רש״י נתן לכם, הציבור הרחב, אפשרות לשתף במצוקות ובסוגיות שמטרידות אתכם לאור המשבר החברתי והכלכלי, ערב הבחירות לכנסת ה-24.

למעלה מ-80,000 הישראלים שהשתתפו בפרויקט יודעים מה הם רוצים. #לי_זה_משנה אמרתם בהצבעות, והבהרתם שעל אף כל ההבדלים בינינו, המאחד גדול מן המפריד.

מבין הנושאים החברתיים, הנושא החשוב ביותר מבחינתכם הוא החינוך – עבורו הצביעו 21% מהמשתתפים. כפי שציינו רבים מכם, זהו הבסיס לעתיד החברה הישראלית כולה. אחריו, הנושאים הבאים היו: פערים חברתיים (18%), תעסוקה (15%), בריאות (13%) ואלימות בחברה (12%).
22% בחרו בקטגוריה "אחר", שבה עלו שלל נושאים נוספים, כמו איכות הסביבה, הכלכלה, דיור, ביטחון, דת ומדינה. כפי שרבים מכם ציינו, ברור שכל הנושאים משמעותיים וכל אחד מהם זכה לתמיכה של לפחות עשירית מכם.

מפת הדרכים החברתית ששרטטתם צריכה לשמש מצפן למקבלי ההחלטות בכנסת ובממשלה. באמצעות השיתופים וההצבעות שלכם, גיבשנו והצגנו מפת דרכים חברתית של הסוגיות הדורשות את טיפול הממשלה, לפי סדרי עדיפויות.

לקריאת המסמך המסכם של הצבעות ותגובות הציבור >>

"מפת הדרכים החברתית" על שולחנו של רה"מ בנט

יותר מ-80 אלף גולשים השתתפו בפרויקט #לי_זה_משנה שהובילו קרן רש"י ועמותת 121, במסגרתו הוגשו לראש הממשלה בנט ויתר מקבלי ההחלטות הנושאים החברתיים שחשובים לכם – ודורשים טיפול.

קראו עוד

יותר מ-80 אלף הצביעו וקבעו: זה מה שהממשלה הבאה חייבת לעשות

על מה אתם באמת מצביעים בבחירות? בעוד הפוליטיקאים מדברים פוליטיקה ופחות על הנושאים האמיתיים המעניינים את הציבור – בדקנו מהם הנושאים הבוערים ביותר שיש לעסוק בהם בממשלה הבאה.

קראו עוד

החלשים שוב שילמו את המחיר

הקורונה רק העצימה את הפערים החברתיים שהיו עמוקים מלכתחילה – תלמידים למשפחות מעוטות יכולת לא יכלו ללמוד, עובדים בעבודות מזדמנות נשלחו הביתה והחובות נערמו. בפרויקט הבחירות המיוחד שלנו, נושא הפערים החברתיים הגיע למקום השני מבין הנושאים שהממשלה הבאה צריכה לפתור.

קראו עוד

"החינוך הופקר": זה מה שאתם חושבים שהממשלה הבאה חייבת לעשות

לאחר שנה בה הילדים שלנו בילו בעיקר בבית ומול המסכים ופחות בבית הספר, נושא החינוך הגיע למקום גבוה מאוד בפרויקט הבחירות המיוחד שלנו. אתם הצבעתם על שורה של כשלים בנושא החינוך שמחייבים את תשומת לב הממשלה הבאה.

קראו עוד

"אני רק רוצה להרגיש בטוחה כשאני הולכת ברחוב"

נראה שבשנה האחרונה רמת האלימות בחברה הישראלית עלתה באופן מדאיג – אלימות נגד נשים, בחברה הערבית, ובשיח הציבורי. מה הגולשים שהצביעו בפרויקט הבחירות המיוחד של N12, עמותת 121 וקרן רש"י חושבים שצריך לעשות?

קראו עוד

העיקר הבריאות

בשנה האחרונה הבריאות תופסת מקום מרכזי בתודעת הציבור, אבל האתגרים בתחום לא החלו רק עם פרוץ משבר הקורונה. עשירית ממצביעי פרויקט "#לי_זה_משנה" חושבים שזהו הנושא החשוב ביותר שהממשלה הבאה צריכה לטפל בו. מה הם מצפים שהממשלה תעשה?

קראו עוד